Ważne zwycięstwa

Intensywny weekend

Za nami aż 11 emocjonujących spotkań w ramach rozgrywek ŁZKosz oraz spotkanie 2LM! Niestety część meczów z przyczyn niezależnych przełożono, ale cieszymy się, że większość z zaplanowanych pojedynków doszła do skutku. Nasze ekipy po tym weekendzie mogą być z siebie naprawdę zadowolone.

Trudny mecz z Happy Endem

W rozgrywkach 2LM nasi koszykarze podjęli KKS Tur Basket Bielsk Podlaski. Przez 3 kwarty spotkanie było bardzo wyrównane i zacięte, na pewno dostarczyło kibicom emocji na najwyższym poziomie. W pierwszej kwarcie nasi przeciwnicy byli niezwykle skuteczni jeśli chodzi o rzuty za trzy punkty, co sprawiło nam sporo kłopotów. Podopieczni Piotra Zycha nie pozostawali jednak dłużni i szukali akcji podkoszowych. Świetnie zaprezentował się Michał Mycko, który wyróżnił się zarówno w obronie, jak i w ataku. Ostatecznie w czwartej kwarcie udało nam się w końcu wypracować bezpieczną przewagę i mecz zakończył się naszym zwycięstwem 105:87.

Pewne zwycięstwo U15 I

Drużyna U15 I pokonała silne PKK 99 Pabianice 97:79, a najlepiej punktującym graczem w naszym zespole został Dawid Cichocki (25). Niestety do zwycięstwa sporo zabrakło U15 II w meczu przeciwko UKS Siódemce Trans Michor Kutno. Chłopaki przegrali 49:83, ale walczyli do samego końca i zostawili serce na parkiecie. Dla drugich zespołów spotkania mają przede wszystkim wartość szkoleniową.

Świetne występy U19

W lidze U19 nasze ekipy rozbiły bank. U19 I pokonało pewnie Profi Sunbud PKK 99 Pabianice 109:49. Bardzo dobrze zaprezentował się Damian Kuźniar, który zdobył dla zespołu 26 punktów.  U19 I odnotowało też wysokie zwycięstwo z UMKS Księżak Łowicz 146:37. W tym spotkaniu cała ekipa grała bardzo równo, a wszyscy koszykarze wypracowali dwucyfrowe zdobycze punktowe! Ogromne brawa należą się też ekipie U19 II, która wysoko wygrała z UMKS Księżak Łowicz 111:47. W spotkaniu wszyscy nasi zawodnicy punktowali! Najwięcej punktów zdobył Bartek Pająk (25).

Ambitne mecze U17 II

W lidze U17 drugi zespół po bardzo zaciętym i ciekawym meczu zwyciężył z AZS PWSZ Skierniewice 82:81.  Niestety uległ w niedzielę SKS Startowi Łódź 91:97. Oba spotkania były wyrównane, a postawa chłopaków zasługuje na pochwałę.

Dobre wyniki najmłodszych

Niestety turniej U12 II przełożono, ale starsi koledzy stanęli na wysokości zadania. U12 I pokonało MKS Ósemkę Skierniewice 67:17 oraz PKK 99 Pabianice 19:69. Ogromne brawa! Ekipa U13 I także odnotowała kolejną wygraną w pojedynku z PKK 99 Pabianice 93:46. Najlepiej punktującym graczem był Bartek Ambroziak (18).

Porażka w 3LM

W 3LM po bardzo trudnym spotkaniu ulegliśmy MKS Ósemce Skierniewice 73:76. Nasi przeciwnicy postawili twarde warunki, a walka toczyła się do samego końca. Aktualnie z bilansem 1-2 znajdujemy się na 7. lokacie w tabeli. Następny mecz już 12.12!