Awans do 1/4 MP U19

Awans do 1/4 MP

Na nami intensywny weekend! Przede wszystkim cieszymy się z awansu drużyny U19 do 1/4 MP. Był to cel minimum na ten rok, dlatego bardzo się cieszymy z sukcesu!  Chłopaki w czwartek pokonali KS Kutno, zaś w sobotę po ciekawym meczu zwyciężyli Twarde Pierniki Toruń. W niedzielę niestety ulegliśmy mocnej Astroii Bydgoszcz, ale cieszy zrealizowanie celu, jakim był awans do ćwierćfinału. Ogromne brawa dla całej ekipy. Turniej ćwierćfinałowy odbędzie się w dniach 04.02. – 06.02 i będziemy jego gospodarzami. Już teraz zapraszamy wszystkich na mecze!

Stabilna forma w rozgrywkach wojewódzkich

Oprócz tego w rozgrywkach wojewódzkich U15 I pokonało UMKS Piotrcovię 88:68, choć pierwsza połowa była naprawdę zaciętą. Najlepszym strzelcem w naszej ekipie był Dawid Cichocki, który zdobył 26 punktów. Druga drużyna U15 niestety uległa ekipie Basket Stryków 59:78. U13 II po walce przegrało ze Złotymi Kolibrami PKK 99 Pabianice 59:77. Chłopaki zostawili serce na boisku, za co ogromne brawa.  Mecz U13 I, a także turniej U12 zostały przełożone.

Kolejna szansa na rozwój

W miniony weekend Marcel Baran, Marcel Pawelec i Szymon Rzeźniczak ponownie wystąpili w turnieju EYBL w barwach North Atlantic Basketball Academy-NABA. Tym razem drużyna spróbowała swoich sił w starszej kategorii, czyli w U15. Mieliśmy okazję zmierzyć się z pięcioma drużynami. Wygraliśmy jedynie mecz z Enea Bydgoszcz 60:36 i niestety odnieśliśmy cztery porażki z zespołem z Tartu (28:71), z Treflem Sopot (53:70) z litweskim Taurage BS (29:66) oraz fińskim Ura Basket (34:93). Mimo przegranych, dla chłopaków to kolejne bezcenne doświadczenie, które na pewno zaprocentuje! Podziękowania dla UKS 7 Trefl Sopot (Siódemka) za wspaniałą organizację!

Kolejne zwycięstwa w Drugiej Lidze

Za nami dwie kolejne wygrane na drugoligowych parkietach. Nasi koszykarze po ciężkim meczu pokonali na wyjeździe Isetię Erzurum, a następnie w domowym meczu KS Legionowo. To drugie spotkanie w pierwszej połowie nie układał się po naszej myśli i przebiegało dość nerwowo. Na szczęście w drugiej połowie chłopaki odnaleźli rytm. Wysoko wygrana trzecia kwarta zapewniła nam bezpieczny komfort, a to z kolei dało możliwość szerszego rotowania składem.