Awans do 1/2

Czas na świętowanie – mamy awans

Po tym weekendzie naprawdę jest co świętować! Przede wszystkim  – drużyna U19 awansowała do półfinałów Mistrzostw Polski!!! Chłopaki wygrali obydwa turniejowe spotkania, w piątek z Zastalem Zielona Góra, a w niedzielę z Wilkami Morskimi Szczecin. W drugim dniu turnieju MP U19 Zastal Zielona Góra po zaciętym meczu pokonał Wilki Morskie Szczecin 76:72. Taki wynik sprawił, że goście z województwa lubuskiego pożegnali się z rozgrywkami, a nam otworzyło drogę do walki o awans. Trzeba przyznać, że grupa była naprawdę wyrównana. Mecze dostarczyły kibicom mnóstwo emocji i do końca trzymały w napięciu. Tym bardziej gratulujemy całej drużynie i trenerowi!

Dwunaste zwycięstwo w 2LM

Cieszymy się też z dwunastego zwycięstwa drużyny drugoligowej! Oczywiście nie obyło się bez komplikacji, ale ostatecznie podopieczni trenera Zycha zwyciężyli 92:88. To było ciężkie spotkanie. Po kiepskim początku, bardzo dobrej drugiej kwarcie i nerwowej końcówce możemy cieszyć się z wygranej. Czasami chcielibyśmy, żeby podczas meczów drugiej ligi było trochę mniej emocji, ale najważniejsze, że chłopaki dołożyli do puli kolejne zwycięstwo. Gratulujemy!

Dobry weekend dla U15

Dobrze spisały się też obie ekipy U15. U15 II pokonała AZS PWSZ II Skierniewice 91:58, chłopaki właściwie od początku nadawali tempo gry, a najlepiej punktującym zawodnikiem okazał się Mikołaj Śnieżyński (21 punktów). Ważne zwycięstwo odnotowała też pierwsza drużyna U15. Wygrana 83:59 z mocnym AZS PWSZ Skierniewice przybliżyła nas do finału strefy! Brawo!

U17 i U13

Niestety druga drużyna U17 uległa UMKS Księżakowi Łowicz 56:76. Mimo dość dobrego początku i wyrównanej pierwszej połowy, nie udało się zbliżyć do przeciwnika, który po przerwie narzucił trudniejsze warunki gry. Z kolei U17 I w meczu na szczycie pokonało KS Kutno 89:68. Choć oczywiście zwycięstwo cieszy, to nie było to nasze najlepsze spotkanie. Za wyjątkiem drugiej kwarty, która dzięki siedmiu celnym rzutom za trzy, właściwie ustawiła wynik, chłopaki nie wykazali się dobrą skutecznością, a także pozwolili przeciwnikom na zbyt dużo zbiórek w ataku. Jednak mimo to, należy wyróżnić Kacpra Koca za bardzo dobrą pierwszą połowę, a także Wiktora Szewczyka. Natomiast drużyna U13 przegrała z bardzo mocną ekipą MKS Ósemka Skierniewice 55:73. Chłopakom zabrakło skuteczności, a także lepszej pracy w obronie. Ale wszystko przed nami!