Awans do ćwierćfinałów

Mamy awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski U17!

Podopieczni trenera Piotra Trepki wysoko wygrali dwa z trzech meczów i wychodzą z grupy z pierwszego miejsca! Pierwsze spotkanie z KS Kutno nie należało do najlepszych w naszym wykonaniu, ale i tak to chłopaki przez większość czasu dyktowali zasady, ostatecznie zwyciężając 86:53. Drugi mecz z Twardymi Piernikami był na naprawdę wysokim poziomie, nasi zawodnicy zagrali bardzo dobrze i skutecznie, co umożliwiło im pokonanie torunian 83:59. Pojedynek z TKM Włocławek okazał się najbardziej zacięty, a zwycięstwo uciekło naszej drużynie w ostatnich minutach. Podczas turnieju wyróżniali się szczególnie Maks Gajek i Kacper Koc. Gratulujemy całej drużynie i trenerowi bardzo dobrych zawodów! Mamy AWANS! Teraz będziemy uważnie obserwować wyniki losowania grup ćwierćfinałowych.

Rozgrywki najmłodszych

W sobotę odbył się też derbowy mecz U12, w którym walczyły przeciwko sobie dwie drużyny reprezentujące Mini Basket Ligę. Pierwszy zespół pokonał drugi 61:18, ale obie ekipy dały z siebie wszystko i zostawiły serca na parkiecie! Z kolei w lidze U13 nasi zawodnicy pokonali PKK 99 Pabianice 134:53. Chłopcy grali bardzo równo, aż pięciu zawodników zdobyło po około 20 punktów! Barwo! Przypominamy jednocześnie, że już w zeszłym tygodniu podopieczni trenera Puczyńskiego zapewnili sobie wicemistrzostwo województwa!

Zwycięstwo w ostatniej rundzie

Na koniec podsumowanie ostatniej kolejki rundy zasadniczej 2LM. Drużyna trenera Zycha pokonała Akademię Koszykówki Legii Warszawa 85:71. Zespół był niestety osłabiony nieobecnością Piotrka Kellera, który zmaga się z kontuzją, ale mimo to, udało się wywalczyć kolejne zwycięstwo w tym sezonie. Wygrana nie przyszła jednak łatwo. Szczególnie początek nie układał się po naszej myśli, ale z czasem drużyna odnalazła odpowiedni rytm. To co martwi, to powrót do słabej egzekucji rzutów osobistych, która w tym meczu oscylowała na poziomie 38%. Mimo to, bardzo cieszymy się z wygranej i z czwartego miejsca w tabeli! Udało nam się wywalczyć awans do kolejnej fazy rozgrywek. Teraz czekamy na pojedynki w ramach play – off. Na pewno nie zabraknie emocji!

Skip to content