Emocje w Zatoce Sportu

Mecz na szczycie tabeli

Koszykarze drugoligowi zmierzyli się w niedzielę z liderem tabeli gruby B – KKS Polonią Warszawa. Kibice, którzy licznie przybyli do Zatoki Sportu mieli okazję oglądać świetne widowisko sportowe na naprawdę wysokim poziomie.

Bardzo dobry początek

Po pierwszym spotkaniu z KKS Polonia Warszawa, wysoko przegranym przez naszą ekipę, kibice mogli obawiać się jednostronnego spotkania. Nic bardziej mylnego. Nasi koszykarze bardzo dobrze weszli w mecz, byli skoncentrowani i zmotywowani. Zaczęliśmy od kilku skutecznych akcji i wyszliśmy na prowadzenie. Przeciwnicy jednak szybko znaleźli odpowiedź na nasze zagrania i dogonili nas przy wyniku 11:11. Kolejna część spotkania to sporo naszych fauli i powiększanie przewagi Polonii na linii rzutów osobistych. Pierwsza kwarta zakończyła się rezultatem 25:28. W drugiej kwarcie odrabialiśmy straty, ale nie udało się wypracować bezpiecznej przewagi. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy Polonia wyszła na prowadzenie, jednak na 30 sekund przed końcem drugiej kwarty Bartosz Wróbel zdobył 3 punkty i wydawało się, że do szatni zejdziemy z przewagą. Niestety szybka odpowiedź Polonii po raz kolejny zmieniła układ sił.

Festiwal trójek

Po przerwie obie drużyny wróciły na boisko jeszcze bardziej zmotywowane. Najwięcej problemów naszym koszykarzom sprawiały rzuty za trzy punkty – przeciwnicy trafiali z bardzo trudnych pozycji. Kiedy udało nam się doprowadzić do remisu, Czarne Koszule bardzo szybko odpowiadały. Ostatecznie mecz zakończył się porażką 87:93, ale nasza ekipa pokazała się z bardzo dobrej strony. Kibice mogli oglądać widowisko na najwyższym poziomie z walką do ostatniej sekundy.

Intensywne przerwy meczu

Dodatkowymi atrakcjami dla kibiców były występy zespołu FAME. Drużyna jest taneczną wizytówką Łodzi, regularnie występuje na Mistrzostwach Polski, ale także na międzynarodowych zawodach. Dziewczyny przygotowały kilka układów tanecznych, które uświetniły przerwy spotkania! Bardzo dziękujemy. Oprócz tego w przerwie spotkania miał miejsce pokazowy mecz Mini Basket Ligi – Jastrzębie, Pandy oraz Rosomaki na kilka minut przejęły ligowy parkiet i zdobyły serca kibiców.

Grupa taneczna wsytępująca w przerwie meczu

Arek Świt z 1908 punktem

Kapitan naszego zespołu otrzymał także podczas meczu upominek od środowiska kibicowskiego za dobycie 1908 punktu w tym sezonie dla naszej ekipy. Bardzo dziękujemy za to wyróżnienie.