Gramy razem ze Szlachetną Paczką

Coroczna akcja organizowana przez ludzi o wielkim sercu pomaga wielu rodzinom w potrzebie. Szlachetną Paczkę tworzą wolontariusze, czyli osoby, które dobrowolnie poświęcają się pracy na rzecz innych ludzi. I Ty możesz sprawić komuś radość – Zostań Wolontariuszem Szlachetnej Paczki! Wejdź na stronę www.superw.pl i dołącz do najlepszych!

Szlachetnej Paczki nie trzeba przedstawiać

Wprawdzie tej inicjatywy nie trzeba przedstawiać, ale warto powiedzieć kilka słów na jej temat. Jest to zdecydowanie jedna z najbardziej rozpoznawalnych akcji społecznych w naszym kraju. Organizacja działa od 2001 r. i mimo że kojarzy nam się przede wszystkim z robieniem paczek, to bezpośrednio się tym nie zajmuje. Jak sama organizacja mówi na swojej stronie: „Paczka jest oparta na pracy z Darczyńcami i Wolontariuszami”. To właśnie te dwie grupy pomagają i wspierają potrzebujące, zmagające się z trudnościami Rodziny. Wolontariusze przede wszystkim zajmują się szukaniem Rodzin i pracą z nimi. Z kolei Darczyńcy kompletują paczki i przygotowują pomoc. Zaś sama Paczka tworzy rozwiązania i system dzięki którym każda osoba może wspomóc każdej osobie, zmagającej się z trudnymi sytuacjami.

Wspieramy

W tym roku postanowiliśmy wesprzeć Szlachetną Paczkę i zachęcić wszystkich do zrobienia tego samego. Ponieważ podstawę organizacji stanowią Wolontariusze pomagamy w ich poszukiwaniach. Wszystkich chętnych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

Skip to content