(Podsumowanie) Grały nasze ekipy

Garść informacji z parkietów, na których grały nasze młodzieżowe ekipy.

U14

AZS PWSZ Skierniewice – ŁKS WZL1 SG Łódź 52 – 103

Wygrywamy mecz z trzecia siłą ligi. Jest to kolejna wygrana po drodze do najważniejszego meczu w lidze, które rozegramy z „Ósemką” Skierniewice. Na spotkanie wychodzimy bardzo zmotywowani i skoncentrowani. Zawodnicy zdają sobie sprawę, że aby grać o mistrzostwo najpierw trzeba wygrać ten pojedynek. W mecz zespół wchodzi bardzo dobrze: wymusza straty, uruchamia kontry, dzieli się piłka i w wygrywa pojedynki 1×1. ŁKS gra drużynowo a każdy zawodnik dodaje swoją cegiełkę do zwycięstwa zarówno w ataku (wszyscy gracze punktują) oraz w obronie.
Najlepiej punktujący M. Kenig 22 punktów i dwie „trójki” Kacper Ambroziak 14 punktów oraz M.Motyl 11 punktów, który zalicza debiut w pierwszej drużynie w tym roczniku.

MKS „Ósemka” Skierniewice – ŁKS II Szkoła Gortata 163:28

Niestety mimo ambitnej postawy nasza druga drużyna przegrała z faworyzowaną „Ósemką”. Nie mieliśmy szans z drużyną silniejsza i dużo szybszą. „Ósemka” broni na całym boisku, mocno podwajała co powodowało dużo strat naszych graczy. Widać było różnice wieku pomiędzy obydwoma ekipami. Oddać chłopakom trzeba, że się starali i grali ambitnie, a na szczególne wyróżnienie zasłużył Stasiu Lis.

U16

SKS Start Łódź – ŁKS II Szkoła Gortata Łódź 69:51

Po słabym meczu przerywamy w meczu wyjazdowym ze Startem Łódź 51:69. Chłopakom na pewno nie można odmówić ambicji i chęci wygranej, niestety w całym meczu zespół miał problem ze zdobywaniem punktów. O ile udawało się wygrywać pojedynki 1×1, to przy twardej obronie przeciwnika i obronie strefowej często zawodnicy pudłowali z dystansu i pół dystansu. Do tego doszło też sporo strat. ŁKS zagrał dobre zawody w obronie, zmuszając przeciwnika kilka razy do popełnienia błędu 24 sekund.

Najlepiej punktującymi zawodnikami byli Wiktor Szewczyk 12 punktów i Jakub Stań 11 punktów. Warto nadmienić, że pierwszy mecz w po długiej kontuzji od zagrał Wiktor Pierzchalski.

ŁKS AZS UŁ Szkoła Gortata Łódź – UMKS Księżak Łowicz 90:33

ŁKS łatwo wygrywa w Łowiczu! Mecz od początku pod dyktando naszej ekipy. Świetne zawody rozgrywa Igor Dmochowski, który trafia osiem trójek oraz Bartek Górnicki, który robi świetną sprawdza się „na desce”. To już drugi kolejny mecz, w którym gracz ten pokazuje, że będzie dużym wzmocnieniem ekipy.

Skip to content