Podsumowanie weekednu 09.10-11.10

Podsumowanie weekednu (09.10.-11.10.)

Czas na podsumowanie tego co działo się przez ostatnie trzy dni. Ten weekend to przede wszystkim początek rozgrywek młodzieżowych, ale też emocje na drugoligowym parkiecie.

Docenienie ubiegłego sezonu

W piątek drużyna U18 odebrała złote medale i puchar za Mistrzostwo Województwa w tej kategorii wiekowej za poprzedni sezon. Zeszłoroczne sukcesy, na pewno zmotywują naszych graczy do jeszcze cięższej pracy. Gratulujemy!

Start rozgrywek ŁZKosz

Ruszyły też długo wyczekiwane rozgrywki ŁZKosz! Nie możemy się doczekać aż rozkręcą się na dobre, ponieważ pandemiczna rzeczywistość potrzebuje sportowych emocji. W piątek mieliśmy okazję obserwować derby naszych zespołów w kategorii U19. Pierwsza ekipa pokonała U19II 108:61. Początek należał wprawdzie do podopiecznych trenerki Niedzielskiej, ale o ostatecznym rezultacie spotkania zadecydowała bardzo wysoko wygrana trzecia kwarta w wykonaniu U19 I. Świetnie spisała się trzecia drużyna U19, która w sobotę zmierzyła się z Kutnem. Po dobrym meczu chłopaki wygrali 85:63, a na uwagę zasługuje fakt, że jest to zespół złożony z młodszych graczy ( U17), którzy w wyższej kategorii wiekowej występują szkoleniowo. Świetnie zaprezentował się Kuba Zapart, który aż 6 razy trafiał za 3 punkty! Dodatkowo został on powołany do kadry U15. Brawo!

Trudny mecz z Pabianicami.

Pierwszy mecz na łódzkim parkiecie rozegrali seniorzy. Niestety ze względów niezależnych od nas, konieczne było zmniejszenie liczby miejsc dla kibiców. Choć całe szczęście jakość dopingu nie ucierpiała. 🙂 Po trudnym spotkaniu z Profi Sunbud PKK 99 Pabianice wygrali 76:66.  Nie był to łatwy pojedynek, różnica punktowa utrzymywała się przez większość spotkania na poziomie ok. 5 punktów. Szczególnie niebezpiecznie zaczęło robić się na początku czwartej kwarty, kiedy przeciwnicy odrobili straty i wyrównali wynik. W kolejnych minutach to jednak nasza ekipa odzyskała inicjatywę. Pabianice zagrały bardzo ambitnie i sprawiły naszym drugoligowcom spore problemy.Jednak ostatecznie to ŁKS okazał się lepszy.
Już nie możemy doczekać się co wydarzy się za tydzień! Na pewno czeka nas wiele emocji i wrażeń.