(Podsumowanie) Weekend 07.03 – 08.03

Podsumowanie weekendu 07.03 – 08.03

Pierwsza drużyna U18 z tytułem mistrzowskim!

U18

AZS PWSZ Skierniewice – ŁKS AZS UŁ Szkoła Gortata Łódź 62 : 98 (8:29, 15:26, 12:26, 27:17)

Mecz przez trzy kwarty bardzo dobry w wykonaniu naszej drużyny. W tym czasie zespół buduje bezpieczną przewagę, która pozwala na rozegranie spokojniejszej ostatniej odsłony. To przekłada się na wynik, gdyż w czwartej kwarcie przy prowadzeniu +40 następuję rozprężenie w zespole i AZS wygrywa ostatnią odsłonę dziesięcioma punktami. Najlepiej punktujący zawodnicy to D. Bykowski 21 punktów, K. Maj 14 punktów i B. Dróżdż 14 punktów. Wygrana w Skierniewicach przypieczętowała dla nas tytuł mistrza woj łódzkiego w kat U18!

ŁKS II Szkoła Gortata Łódź – KKS PRO-BASKET Kutno 63 : 90

Druga drużyna przegrywa na własnym parkiecie mecz o trzecie miejsce w tabeli. Pomimo walki, górą w Łodzi są gracze z Kutna, którzy wygrywają 90:63. ŁKS kończy rundę na czwartym miejscu z ośmioma punktami (3-5). Na wyróżnienie zasłużył Kacper Maćkowiak, któy wrócił do gry po długiej przerwie.

Specjalne słowa skierowane do drużyny przekazała też Lidia Niedzielska: To było nasze ostatnie spotkanie w tym sezonie. Chciałabym podziękować chłopakom za zaangażowanie i pracę, która wykonaliśmy do tej pory. Każdy z zawodników robi postępy i wierzę że w przyszłym roku będą walczyć o jeszcze wyższe cele!

U16

KKS PRO-BASKET Kutno – ŁKS AZS UŁ Szkoła Gortata Łódź 73 : 84 (25:17, 15:28, 17:24, 16:15)

Wygrana z KKS-em dała nam tytuł mistrzowski w województwie! Na wyróżnienie po tym meczu zasłużył na pewno B.Keller, który zdobył 15 punktów. Gracz ten miałby zapewne jeszcze lepszy wynik, ale musiał przedwcześnie opuścić parkiet za pięć przewinień. Keller był skutecznie wspierany przez duet B. Górnicki 16 punktów i I. Dmochowski 17 punktów. Mimo wygranej drużyna nie ustrzegła się pewnych błędów. Przez całe spotkanie ŁKS miał problem ze stratami, a duża ich część nie była nawet wymuszona przez rywali. Dodatkowo w końcówce zespół zaczął rozgrywać za szybkie akcje co ambitnie grający przeciwnicy wykorzystali i zmniejszyli rozmiary porażki. Na szczęście na nic więcej nie było ich tego dnia stać. Warto podkreślić, ze dobre zmiany i impuls z ławki dali Sz. Rękoś (9 punktów!) i J. Stań 8. Wygrana z KKS-e, była czternastą kolejną w bieżących rozgrywkach!

ŁKS II Szkoła Gortata Łódź – KKS Bzura Łowicz 76 : 54 (13:13, 28:11, 22:15, 13:15)

Dobry mecz w naszym wykonaniu. Drużyna z Łowicza od początku meczu ustawia w obronie strefę, z którą początkowo mamy problemy. Nasza drużyna – złożona w połowie z młodzików – szuka sposobu na rozbicie takiej obrony, dlatego w pierwszej kwarcie pojawiły się trudności ze zdobywaniem punktów. Problemy są na szczęście chwilowe i w kolejnych odsłonach drużyna rodzi sobie coraz lepiej. Gracze grają pressingiem na całym boisku, co skutkuje wieloma przechwytami. Każdy z występujących zawodników był bardzo zaangażowany w swojej grze. Niestety nie najlepiej wygląda gra kontratakiem, co skutkuje wymuszonym atakiem pozycyjnym na ustawioną strefę a stąd bierze się dużo niecelnych rzutów z dystansu. Należy jednak pochwalić drużynę za dobrą decyzyjność w ataku.

Najlepiej punktujący: K. Ambroziak 21, Sz. Biegański 17, M. Duda 12. Do końca rozgrywek w województwie została jedna kolejka. W ostatnim meczu sezonu zagramy na wyjeździe w Pabianicach.

U13

KKS Bzura Łowicz – ŁKS Szkoła Gortata 20:72

Mecz bez większej historii i z efektowną wygraną.Zawodnicy rozgrywają bardzo dobre spotkanie w defensywie, wybierając i przechwytując mnóstwo piłek dużo piłek. ŁKS zmusza też rywali do popełnienia błędów 5 i 8 sekund. Szwankowała nieco skuteczność w ataku ale i tak rezultat jest imponujący. Po takim spotkaniu pochwalić należy całą drużynę za współpracę w obronie i dobre dzielenie się piłką.