Podsumowanie weekendu

Wakacje i po wakacjach

Niestety wakacje już za nami, ale to oznacza, że wracamy na parkiety, dlatego czas na podsumowanie pierwszego turniejowego weekednu! Sobota i niedziela zdecydowanie zostały zdominowane przez streetbasket, w związku z zawodami 3×3. Trzy nasze ekipy zaprezentowały się na pierwszych w historii Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w tej odmianie basketu. Przypominamy, że niedawno na stronie ukazał się wywiad z Dawidem Bykowskim, który został powołany do kadry U17. Pierwszy mecz w sezonie przygotowawczym rozegrali również seniorzy.

Zabrakło szczęścia

Niestety gdyńskie parkiety nie przyniosły szczęścia naszym zawodnikom. O niezakwalifikowaniu się do Top 8 w przypadku zespołu U17 I zadecydowała przegrana w dogrywce z Gnieznem i późniejszy niekorzystny układ tabeli, zaś drużyna U23 zakończyła przygodę z turniejem po podliczeniu średnich punktów zdobytych. Chłopaki mieli mocną grupę, oprócz Gniezna i Ursynowa, zagrali także przeciwko Cracovii. Wprawdzie podsumowanie okazało się pechowe, ale doceniamy walkę chłopaków i wiemy, że na boisku dawali z siebie wszystko!  Nie załamujemy się i mamy dużo energii na nadchodzący sezon!

Seniorzy wracają do gry

Pierwszy sparing ma też za sobą zespół seniorów. Podopieczni trenera Zycha pokonali w sobotę KK AZS UW Warszawa 96:84! Gratulujemy. Zespół przeszedł spore przemiany, już niedługo na pewno porozmawiamy na ten temat z trenerem Piotrem Zychem. Możemy zdradzić jedno: inwestujemy w młodzież!

Co nas czeka?

Przypominamy też, że już od jutra, a drużyny szkolne od środy zaczynają treningi! Zapoznaliście się z harmonogramem pracy na ten sezon?  Jeśli nie, koniecznie nadrabiajcie. Przy okazji nie zapominajcie, że już w piątek rusza turniej Łódeczka Cup – Ogólnopolski Turniej Koszykówki – Memoriał Roberta Zająca! Na pewno nie zabraknie emocji! Turniej w tym roku nabiera jeszcze większego rozpędu, dzięki osobistemu zaangażowaniu Marcina Gortata i Fundacji MG13.  Oprócz tego najmłodsze ekipy wybiorą się na Radom Basket Cup i tam będą walczyć o jak najlepsze rezultaty. Pamiętajmy jednak, że dla wielu będzie to pierwszy turniej w sportowej karierze, dlatego przede wszystkim życzymy dobrej zabawy!
Skip to content