Przed fazą Play-Off

Wywalczona faza Play – Off

Dzisiaj zapraszamy na bardzo ciekawą rozmowę z Kacprem Dominiakiem, który odpowiedział na pytania dotyczące podsumowania rundy zasadniczej oraz nadchodzących play offów. 🧐 Miłej lektury!

Gratulujemy zwycięstwa w ostatnim spotkaniu rundy zasadniczej! Czy czujecie się dobrze przygotowani do fazy play off?

Kacper Dominiak: Dziękujemy! Do spotkań w fazie play off wciąż się przygotowujemy, ale uważam, że w ostatnich meczach,  prezentujemy solidną formę. Gramy ambitnie i nie odpuszczamy, co dobrze rokuje na przyszłość. Myślę, że na pierwszy mecz play off będziemy gotowi w 100% – fizycznie i mentalnie.

W ostatnim meczu powrócił problem egzekucji rzutów osobistych. Wiemy, że liga jest bardzo zacięta i błędy na linii rzutów wolnych mogą rzutować na wyniki meczów. Czy będziecie się dodatkowo skupiać na tym elemencie podczas treningów?

Kacper Dominiak: To prawda, w ostatnim meczu borykaliśmy się z takim problemem, na szczęście nie były to rzuty kluczowe dla końcowego wyniku, chodź oczywiście miały na niego wpływ. Moim zdaniem można to uznać za gorszy rzutowo dzień i na mecze play off ta skuteczność będzie znacznie lepsza. Na treningach ciągle pracujemy nad poprawą swoich umiejętności. W tym również nad poprawą rzutów wolnych. Szczególnie w fazie play off będzie to bardzo ważny element. W trakcie sezonu zdarzały się mecze, gdzie przez skuteczność w rzutach osobistych przegrywaliśmy, ale również takie, gdzie trafialiśmy na naprawdę przyzwoitej skuteczności i wygrywaliśmy.

Po sezonie zasadniczym zajmujecie czwarte miejsce. Jak oceniasz dotychczasową formę drużyny? Czy jesteś zadowolony ze swoich osobistych występów?

Kacper Dominiak: Jako drużyna rozegraliśmy solidny sezon zasadniczy. Zakończyliśmy go na czwartym miejscu w silnej grupie B, gdzie są dwa zespoły, które wyraźnie sygnalizują, że ich celem jest awans do 1. ligi. A jednak udało nam się nawiązywać z nimi walkę, a nawet wygrywać, co myślę dobrze pokazuje, że również mierzymy wysoko. Owszem, zdarzały się porażki, które bolały szczególnie i uważam, że przy odrobinie szczęścia mogliśmy zająć 2. czy 3. miejsce po sezonie zasadniczym. Ale należy to rozpatrywać również z drugiej strony. Sezon jest nietypowy, w trakcie rozgrywek rozegraliśmy ultra ciężki turniej AMP. Część zawodników grała w rozgrywkach młodzieżowych, a mimo to udało nam się wywalczyć 4. miejsce po rundzie zasadniczej. Pod koniec sezonu złapaliśmy naprawdę przyzwoitą formę, co jest bardzo obiecujące przed meczami play off. Co do moich występów, to moim zdaniem zagrałem przyzwoitą rundę zasadniczą, ale uważam, że mogłem grać dużo lepiej, więcej dać drużynie. Wiele w mojej grze jest jeszcze do poprawy. Musiałem się również dostosować do sytuacji w drużynie i trochę zmienić swoją grę, grać więcej z piłką, co traktuję jako bardzo cenne doświadczenie, rozwój i naukę na przyszłość.

Czwarta lokata oznacza, że w pierwszej rundzie fazy play off zagracie albo przeciwko Akademii Koszykówki Legii Warszawa. Możecie też mierzyć się z  Żubrami Białystok. Na kogo wolelibyście trafić?

Kacper Dominiak: Uważam, że obie drużyny odpowiadają nam jako przeciwnik, pasują do naszego systemu obrony i z obiema jesteśmy w stanie wygrać. Co prawda pierwsza runda play off jest nieco inna niż w ubiegłych latach i gramy tylko dwa mecze. Myślę, że czy to będzie Legia Warszawa czy Żubry Białystok, to będziemy w stanie pokonać obie te drużyny i awansować do drugiej rundy.

Jaki jest Wasz plan minimum na te play offy?

Kacper Dominiak: Play off to czas, w którym rozpoczyna się kluczowe granie w walce o awans do 1. ligi, więc myślę, że dla każdego chłopaka z drużyny tym głównym celem jest właśnie awans. Jeśli chodzi o minimum to myślę, że awans do trzeciej rundy.
Skip to content