Przed finałem strefy

Już dzisiaj rusza finał strefy w kategorii U19!

Nasi koszykarze dziś o 20:00 zmierza się z KS Kutno, w sobotę o 19:00 z TKM Włocławek, a w niedzielę o 13:00 podejmą Enea Astoria Bydgoszcz! W związku z tym, zadaliśmy trenerowi Antoszewskiemu kilka pytań. Zapraszamy do lektury, a całej ekipie życzymy powodzenia! Mocno trzymamy kciuki!

Do tej pory świetnie sobie radziliście, a teraz jesteście na chwilę przed finałem strefy. Jakie nastroje panują w zespole?

Trener Antoszewski: Nastroje w zespole są bardzo dobre. Zawodnicy są bojowo nastawieni i zmotywowani do rozegrania trzech meczów finałów strefy. Nie przegraliśmy do tej pory żadnego meczu ani w U19, ani w 3L i chcemy, żeby tak pozostało.

Jakie są Wasze oczekiwania odnośnie do turnieju?

Trener Antoszewski: Jeżeli chodzi o oczekiwania, to chcemy po prostu wygrać ten turniej. Przed sezonem, podczas pierwszego dnia obozu usiedliśmy razem i wspólnie nakreśliliśmy cel na ten sezon (nie powiem, żeby nie zapeszyć 🙂), ale finał strefy jest jednym z etapów jego osiągnięcia.

Który mecz może sprawić Wam najwięcej problemów?

Trener Antoszewski: Wszystkie mecze będę bardzo trudne, ponieważ wszystkie 4 zespoły nie znalazły się tu przez przypadek. Jeżeli podejdziemy niewłaściwe do któregoś zespołu, to zostaniemy boleśnie ukarani.

Czy specjalnie przygotowywaliście się do finałów? Na czym skupialiście się podczas ostatnich treningów?

Trener Antoszewski: W związku z kalendarzem rozgrywek i finałem strefy już w styczniu zdecydowałem, że podczas ferii zrobimy obóz dochodzeniowy u nas w Łodzi. Wszyscy przez dwa tygodnie byli do mojej dyspozycji, trenowaliśmy dwa razy dziennie. Skupialiśmy się przede wszystkim na swojej grze i naszych brakach. Graliśmy dużo 1×1, a także koncentrowaliśmy się na grach 2×2 i 3×3. Ćwiczyliśmy spacing i rotację w obronie.

Jak wygląd sytuacja kadrowa? Czy obyło się bez niespodziewanych kontuzji?

Trener Antoszewski: Niestety nie obyło się bez problemów. Trzech graczy doznało kontuzji w meczach ligowych. Aktualnie wszyscy są gotowi do walki. 💪
Skip to content