(Raport) Wyniki spotkań 07.11 – 10.11

Weekendowy raport 07.11 – 10.11

U14

ŁKS Szkoła Gortata II – PKK99 Pabianice 57:75

Derby regionu dla zespołu z Pabianic. Drugiej drużynie ŁKS-u nie udało się wygrać ze swoimi kolegami z PKK 99. O wyniku zadecydował bardzo słaby początek. Nasi koszykarze nieco przestraszyli się rywali – aż czterech pabianiczan przewyższało wzrostem naszych najwyższych graczy, co zadziałało na wyobraźnię chłopaków. O różnicy najlepiej świadczy fakt, że najwyższy z graczy PKK zdobył, aż 33 punkty, nie dając szans walki na desce. I choć po przerwie na parkiecie pojawił się całkiem inny zespół, zespół walczący i podejmujący dobre decyzje to jednak było to za mało, aby odrobić straty. W drugiej odsłonie pojedynku ŁKS imponował bardzo dobrą grą piłką, natomiast brakowało skuteczności z linii rzutów osobistych. Na 26 wykonanych tylko 6 sześć było celnych. MVP spotkania w ŁKS-ie został Tomek Musialik.

ŁKS Szkoła Gortata – UKKS Radomsko

Łodzianie zdominowali swoich kolegów z Radomska, wygrywając z nimi bardzo wysoko. Koszykarze ŁKS-u dominowali pod każdym względem, pokazując wysoki poziom koszykarskiego rzemiosła. Wyróżniającymi się zawodnikami byli M.Kenig (rocznik 2007) zdobywca 32 pkt (dwie „trójki”), kapitan K.Ambroziak 23 pkt. Próbujący grać nie tylko efektywnie, ale i efektownie (próby dunków), P. Wójcikiewicz 8 pkt a do tego bardzo dobry przegląd gry dużo asyst i skuteczna gra w obronie oraz kolejny gracz z rocznika 2007 A.Lindner 8pkt. Warto też wspomnieć o tym, że Janek Łatacz zagrał po raz pierwszy od prawie pół roku. Janek zdobył 12 punktów i trafiając dwa z trzech rzutów z dystansu.

U16

ŁKS Szkoła Gortata II – KKS Pro-Basket Kutno 57:86

Drugiej drużynie ŁKS-u nie udało się pokonać zespołu z Kutna. W pierwszej połowie ŁKS rozgrywał dobry mecz w ataku, dzięki czemu Łodzianie nie pozwalają odskoczyć zespołowi z Kutna. To jednak nieco za mało i mimo ambitnej gry gospodarze nie mogą przełamać wyniku i wyjść na prowadzenie. W drugiej połowie zabrakło już niestety doświadczenia i nie udaje się skutecznie bronić szybkich ataków rywali, którzy ostatecznie wygrywają 86:57. Mimo porażki na wyróżnienie zasługują rozgrywający bardzo dobre zawody Wiktor Szewczyk 16 punktów, Kacper Ambroziak 11 punktów oraz Maciek Kenig 6 punktów.

U20

ŁKS Szkoła Gortata – Twarde Pierniki Toruń 99:78 (27:14 23:24 23:20 26:20)

Drużyna U20 wygrywa na własnym parkiecie z zespołem z Torunia, przeskakując tym samym rywala w tabeli. ŁKS bardzo dobrze rozpoczął to spotkanie, dzięki czemu już pierwsza, wygrana 27:14, kwarta dała Łodzianom przewagę, która pozwoliła spokojnie rozgrywać kolejne odsłony spotkania. W osiągnięciu wygranej nie przeszkodziło nawet rozprężenie w obronie, które można było dostrzec w kolejnych minutach meczu. Koszykarze ŁKS-u przez całe spotkanie wyróżniali się skutecznością w ataku (czternaście „trojek”). Minusem była na pewno obrona (w tym zbiórki) oraz organizacja w ataku i nad tymi dwoma elementami trzeba jeszcze popracować, aby podobne błędy wyeliminować na przyszłość.

Warto podkreślić bardzo dobre spotkanie, które z ławki rozegrał Filip Rafałek (siedem celnych „trójek”). Najlepszym strzelcem był z kolei P. Rajch, który zdobył 26 punktów, trafiając jednocześnie wszystkie – trzy – oddane rzuty z dystansu. Godne podkreślenia jest też to, że cała jedenastka punktowała w tym meczu.

3 liga

ŁKS Szkoła Gortata – TKM Włocławek 80:82 (23:29 22:23 10:23 25:7)

Niezwykle emocjonujący mecz rozegrali trzecioligowcy, a wynik był otwarty aż do ostatniej sekundy. O tym, że będzie to dobre spotkanie, wiadomo było już od pierwszego gwizdka sędziego. Cała pierwsza połowa to gra praktycznie punkt za punkt. W trzeciej kwarcie pojawił się niestety zastój w ataku – przegrywamy tę część aż 10:23. Przed ostatnią częścią jest więc -20. ŁKS jednak się nie zamierza poddawać, rzucając się na swoich rywali i dążąc do odrobienia strat. Łodzianie zaczynają dużo mocniej bronić, ustawiają „strefę” i stopniowo odrabiają straty. Od wyniku 82-70 w dwie minuty ŁKS zalicza serię 10-0, dzięki czemu otrzymują akcję na wygraną. Niestety nie udaje się jej wykorzystać i po dramatycznym spotkaniu ŁKS przegrywa z TKM dwoma punktami. Poza trzecią kwartą był to bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Bardzo dobre zawody rozegrał najlepszy strzelec D. Bykowski (20 punktów) oraz kapitan drużyny B.Dróżdż (19 punktów). Dodatkowe wyróżnienie od trenera P. Trepki dla K. Koca i T. Kwiecińskiego, który wraca do pełni sił po chorobie. Na koniec warto wspomnieć o tym, że Maksymilian Gajek – gracz U16 – zadebiutował w 3 lidze.