Turniej w Bydgoszczy – podsumowanie

Podsumowanie weekednu

Turniej w Bydgoszczy, kolejna porażka drugoligowców i świetny powrót trzeciej ligi. To i nie tylko czekało na kibiców w ostatni weekend. Kolejny weekend za nami, czas na podsumowanie!

Bez niespodzianek w U15

Zaczęliśmy od meczu U15 II z PKK 99 Pabianice, który przebiegł bez niespodzianek. Nasi koszykarze przegrali z mocnymi rywalami 63:95. Chłopaki zagrali dobry mecz, szczególnie wyrównana była druga kwarta, ale Pabianice okazały się za silne. Przeciwnicy w tym sezonie prezentują konsekwentną i pewną grę. Najlepiej punktującym zawodnikiem w naszej ekipie był Mikołaj Śnieżyński, który zdobył 12 punktów.

Porażka w drugiej lidze

W sobotę kolejną porażkę odnotował zespół drugoligowy. Po takich spotkaniach jest nam podwójnie przykro, ponieważ przez większość czasu to nasz zespół prowadził i nadawał tempo. Legia Warszawa grała jednak rezerwami ekstraklasowymi, zaś czwarta kwarta w wykonaniu naszych koszykarzy była bardzo słaba, zdecydowanie zabrakło w niej skuteczności. Już w piątek będzie szansa na przerwanie złej passy w meczu z KS Kutno.

Dobry powrót trzeciej ligi

Udany powrót na koszykarski parkiet odnotowała natomiast 3 LM. Chłopaki pokonali TKM Włocławek 91:87. Pojedynek należał do naprawdę wyrównanych, wynik rozstrzygnął się dopiero w końcówce. Na uwagę zasługuje wysoka skuteczność rzutów za trzy punkty (aż 14 celnych rzutów!). Przegraną zakończył się natomiast mecz U19 II z KS Księżak Łowicz 79:106. Podopieczni trenerki Niedzielskiej dawali z siebie wszystko, ale nie udało im się zatrzymać świetnie punktujących Bartosza Dylika i Kacpra Kramarza.

Turniej w Bydgoszczy

Przez cały weekend trwał też turniej w Bydgoszczy, na którym walczyli chłopcy z rocznika 2006. W fazie grupowej nasi zawodnicy pokonali Hutnik Warszawa, ale ulegli gospodarzom oraz drużynie z Torunia. W kolejnym meczu wygrali z Białołęką Warszawa, co zapewniło im walkę o 5. miejsce. Podczas ostatniego meczu niestety drużyna Kujowsko – pomorskiego okazała się silniejsza, więc ostatecznie chłopaki skończyli zawody na 6. miejscu. Memoriał dostarczył bardzo cenne doświadczenie dla młodych koszykarzy, którym brakuje nieco doświadczenia w zmaganiach z silniejszymi ekipami. Cieszymy się, że mieli okazję się sprawdzić!