Udany weekend

Udany weekend młodzieży

Dla młodzieżowych drużyn był to bardzo udany weekend. W ramach rozgrywek ŁZKosz odbyły się tylko trzy mecze (spotkania U19 i U15 zostały przełożone), ale nasze ekipy odnotowały same zwycięstwa. Nie wszystkie przyszły jednak łatwo. Sporo emocji kibicom dostarczył mecz U17 z MKS Ósemką Skierniewice. Pojedynek okazał się bardzo zacięty, ale ostatecznie zakończył się naszą wygraną 80:74.  Zwycięstwo odnotowała też drużyna 3LM! Chłopaki pewnie pokonali KS Kutno 92:63.  Najlepszym strzelcem został Bartek Stępień (15), ale wszyscy gracze dołożyli cegiełki punktowe do wyniku końcowego. Na parkietach ŁZKosz zadebiutował zespół U11. Początek był nieco nerwowy, ale bardzo dobrze zagraliśmy w obronie i w szybkim ataku. Wprawdzie chłopakom brakowało skuteczności rzutowej, ale jest to coś nad czym będziemy pracować na przestrzeni sezonu.

Turniej w Żyrardowie

Z kolei U12 walczyło na turnieju w Żyrardowie, skąd wróciło ze srebrnymi medalami. W fazie grupowej chłopaki odnotowali komplet zwycięstw. W piątek pokonaliśmy Ósemkę Skierniewice 67:24, a następnie Żyrardów 49:19. Sobota również przyniosła zwycięstwo – wygraliśmy z Młodymi Żubrami Białystok 83:13 oraz w półfinale z Pruszkowem 51:14.  Chłopaki przegrali dopiero w finale silnymi Piernikami Toruń 52:50. Mecz był zacięty i wyrównany, jednak tym razem przeciwnicy okazali się za silni. Mamy jednak powody do radości – wracamy do domu ze srebrnymi medalami i po naprawdę udanych zawodach! Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny został Bartek Ambroziak, zaś Michał Szpil znalazł się w Piątce Turnieju. Niestety na turniej ze względu na złamaną rękę nie mógł pojechać Ksawery, ale drużyna zdecydowała się pokazać solidarność z kontuzjowanym kolegą!  Gratulujemy fajnej postawy i dobrych rezultatów, a Ksawiemu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Trudny mecz w Warszawie

Bez problemów nie obyło się podczas drugoligowego spotkania z MKS Ochotą Warszawa. Nasi przeciwnicy w pierwszej połowie meczu byli niezwykle skuteczni w ataku i podopieczni trenera Zycha nie mogli znaleźć sposobu na przerwanie ich dobrej passy. Po przerwie nasi koszykarze odnaleźli odpowiedni rytm, zarówno w ofensywie, jak i w defensywie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się naszym zwycięstwem 108:87. Bardzo dobre spotkanie odnotował powracający po kontuzji Piotrek Keller, który zdobył 22 punkty, a także Bartek Bartoszewicz (33 punkty).

Szkolenie młodzieży jest realizowane z budżetu miasta Łodzi.