Weekend 04.-06.12

Mikołajkowy weekend

Nasze młodzieżowe drużyny sprawiły nam wiele mikołajkowych prezentów w ten weekend! Świetnie poradzili sobie nasi koszykarze w kategorii U15. W piątek druga drużyna pokonała Piotrcovię 83:68, nie było to jednak łatwe zwycięstwo. Pierwsza połowa to bardzo wyrównana i zacięta walka, dopiero w drugiej części meczu nasi zawodnicy stopniowo mogli zacząć wypracowywać przewagę umożliwiającą później zwycięstwo. Chłopaki następnego dnia nie mieli czasu na regenerację, ponieważ czekało ich spotkanie z Bzurą Łowicz. Ten pojedynek także był emocjonujący, szczególnie w drugiej połowie, w której najpierw nasi koszykarze zdominowali grę, jednak później to Łowicz nadawał tempo. Spotkanie ostatecznie zakończyło się zwycięstwem naszej ekipy 80:78. Bardzo się cieszymy, szczególnie, że nie byliśmy stawiani w roli faworyta. Dobra robota! W niedzielę z kolei z Piotrcovią zmierzył się zespół U15 I, który zapewnił sobie pewną wygraną 111:60 i umocnił swoją pozycję lidera. Najlepszymi strzelcami okazali się Szymon Kraszewski (22 punkty) i Szymon Borowski (21 punktów).

Wywalczone zwycięstwa

Dobry mecz rozegrała drużyna U19 III, pokonując KS Kutno 101:66. Chłopaki konsekwentnie realizowali założenia, co przełożyło się na wynik. Na uwagę zasługuje dobrze punktujący Kacper Koc (20 punktów). Gratulujemy! W kategorii U17 też sporo się działo! W spotkaniu ze Startem, które zakończyło się wygraną podopiecznych Piotra Trepki 118:45 mieli okazję zaprezentować się gracze rezerwowi. Chłopaki bardzo dobrze zrealizowali założenie, jakim było zatrzymanie najlepszego strzelca przeciwników, który przy średniej w lidze 23 punkty, w tym pojedynku zdobył ich tylko 13. Świetnie spisał się Wiktor Szewczyk, prowadząc grę i odnotowując sporo asyst. Na uwagę zasługuje też gra Jędrka Olejniczaka (18 punktów) i Mikołaja Mejera (18 punktów). Oprócz tego, pierwszy mecz po urazie rozegrał Kuba Zapart i zdobył w nim 12 punktów. Cieszy nas też wygrana U17 II z AZS PSZ Skierniewice. To spotkanie to prawdziwa wojna nerwów. O zwycięstwie naszych zawodników 92:87 zadecydowała dopiero dogrywka! Gratulujemy Szymonowi Biegańskiemu zdobycia aż 28 punktów! Mecz U13 niestety został przełożony na koniec stycznia.

Lublin za silny

W drugoligowych zmaganiach przegraliśmy z bardzo mocnym UNB AZS UMCS Start Lublin 59:79.  Zawodnicy z Lublina są jednym z faworytów Ligi i w tym sezonie nie odnieśli jeszcze żadnej porażki. Ponadto odnoszą bardzo wysokie zwycięstwa, nie schodzą poniżej dwudziestopunktowej różnicy. Nasza drużyna wytrwale walczyła, ale przeciwnicy okazali się za silni. Szczególnie w drugiej kwarcie zdominowali grę i nadawali tempo. Nie załamujemy się oczywiście i czekamy na kolejne spotkanie z Legią Warszawa!