Zwycięstwo z Hutnikiem i Krasnal Cup

Aktywny weekend młodzieży

Za nami bardzo aktywny weekend. Czas na podsumowanie. Po bardzo wyrównanym i zaciętym meczu druga ekipa U13 uległa AZS PWSZ Skierniewice 74:77. Po pierwszej połowie chłopaki wprawdzie prowadzili, ale w drugiej części spotkania to skierniewiczanie nadawali tempo. Z kolei w lidze U14 nasi koszykarze pewnie pokonali AZS PWSZ Skierniewice 135:20. Świetnie zaprezentował się Szymon Rzeźniczak, który zdobył aż 39 punktów.

Dobre spotkanie U19 II

Ciekawy mecz rozegrała ekipa U19 II przeciwko Profi Sunbud PKK 99 Pabianice. Spotkanie w pierwszej kwarcie było wyrównane, zaś w kolejnych partiach kontrolę nad grą przejęły Pabianice. Dzięki dobrej czwartej kwarcie udało nam się jednak nadgonić wynik. Ostatecznie chłopaki po dobrym meczu przegrali 68:75. Natomiast U19 I wysoko pokonało AZS PWSZ Skierniewice 131:40. Najlepszym strzelcem okazał się Mateusz Lisewski, który rzucił 30 punktów!

Zwycięstwo w 3LM

W rozgrywkach U15 druga drużyna w mocno okrojonym składzie uległa UMKS Księżak Łowicz 55:97. Chłopaki zostawili serce na parkiecie, ale tym razem to nie wystarczyło. Świetny turniej ma za sobą ekipa U12 I. Chłopaki odnotowali dwa pewne zwycięstwa i umacniają się na pozycji lidera. W meczu U17 I podopieczni trenera Puczyńskiego dużą przewagą wygrali z AZS PWSZ Skierniewice 111:29. Wszyscy nasi gracze punktowali, zaś najwięcej oczek zdobył Jakub Mycko (24). Zwycięstwo odnotowali też gracze 3LM. Drużyna trenera Antoszewskiego pokonała Świecki Klub Koszykówki 113:57 i po sześciu meczach plasuje się na piątej pozycji.

Krasnal Basket Cul

Nasza drużyna U13 pojechała do Wrocławia na Krasnal basket Cup. W inaugurującym turniej spotkaniu ulegliśmy WKK Wrocław 42:85.  Z kolei w drugim meczu wysoko pokonaliśmy drużynę z Ostrowa Wielkopolskiego 93:65. W meczu o wyjście z grupy pokonaliśmy Obrę Kościan 73:55 i zameldowaliśmy się w półfinale turnieju! Mecz był bardzo zacięty i momentami emocje sięgały zenitu. Chłopaki dopiero w czwartej kwarcie wypracowali przewagę. Emocji nie brakowało też w meczu o 3. miejsce. Chłopaki pokonali Koronę Kraków 77:56 i tym samym zapewnili sobie trzecią lokatę na podium. Turniej był mocno obsadzony, a przeciwnicy naprawdę wymagający. Gratulujemy drużynie i trenerowi bardzo dobrego wyniku.

Zwycięstwo w Warszawie

Drugoligowcy także mają za sobą dobry weekend. Podopieczni trenera Zycha pokonali Energę Hutnik Warszawa 95:69. Nasz zespół zagrał dobre spotkanie i przez cały przebieg meczu kontrolował grę. Wysoka przewaga zapewniła możliwość szerszego rotowania składem. Sporo minut dostali młodsi zawodnicy: Karol Kołodziejczyk, Kuba Zapart i Kacper Maj.