Strefa U17

Nadchodzi strefa U17

Dzisiaj zapraszamy na bardzo ciekawą rozmowę z trenerem Piotrem Trepką, który opowie nam o przygotowaniach zespołu U17 do turnieju strefowego!

Gratulujemy kompletu zwycięstw w rundzie zasadniczej! Drużyna ma za sobą wiele dobrych spotkań. Z jakiego elementu gry jest Pan jako trener najbardziej zadowolony?

Trener Trepka: Rzeczywiście udało nam się zakończyć sezon bez porażki. Ostatnie mecze pokazują też, że nasza forma rośnie. Jako trener jestem zadowolony szczególnie z mentalnej przemiany zespołu. Wydaje mi się, że zawodnicy zrozumieli, że nasza największa siła tkwi właśnie w ZESPOLE, w tym, jak ze sobą współpracujemy i do czego razem dążymy. To dobrze wróży przed finałem strefy.

Jednocześnie wiemy, że miał też Pan zastrzeżenia do pewnych elementów, a na tym etapie przeciwnicy nie wybaczają błędów. Nad czym pracowaliście najwięcej przed strefą?

Trener Trepka: Dużo czasu poświęciliśmy indywidualnej grze obronnej oraz obronie zespołowej. Cały czas pracujemy też nad ograniczeniem liczby strat, bo z tym mieliśmy spore problemy.

Czy jest ktoś kto zasługuje na szczególne wyróżnienie po sezonie zasadniczym?

Trener Trepka: Jeśli mam kogoś wyróżnić za sezon zasadniczy, to na pewno na takie wyróżnienie zasługuje Maksymilian Gajek, który był naszym najpewniejszym i najrówniej grającym graczem.

Jakie ogólne nastroje panują w drużynie przed finałem strefy? Czy obyło się bez kontuzji?

Trener Trepka: Nastroje na pewno są bojowe. Wiemy, że teraz zaczyna się już poważne granie i wydaje mi się, że jesteśmy w niezłej dyspozycji. Niestety praktycznie cały sezon zmagamy się z kontuzjami. Na strefie też nie wystąpimy w optymalnym składzie. Najbliżej powrotu do gry jest Bartek Keller, ale na strefę nie będzie jeszcze gotowy. Poza Bartkiem nadal nie mam do dyspozycji Jędrka Olejniczaka i Adriana Adamowicza, co niestety komplikuje nam nieco sytuację. Kontuzjowany jest także Mikołaj Majer.

Wasi przeciwnicy to silne zespoły. Który mecz może sprawić Wam najwięcej problemów?

Trener Trepka: Trudno powiedzieć, który z przeciwników będzie najsilniejszy. Z zespołem z Kutna wygraliśmy oba ligowe pojedynki, ale strefa to już zupełnie inne granie, więc na pewno nie będzie to łatwe spotkanie. Jeśli chodzi o zespół z Torunia, to w zeszłym sezonie udało nam się w rozgrywkach strefowych z nimi wygrać, ale nie był to wcale prosty mecz i o korzystny wynik musieliśmy walczyć do samego końca. Jeśli chodzi o zespół z Włocławka, to jest to finalista Mistrzostw Polski z zeszłego sezonu. Do dziś mam w pamięci nasze spotkanie strefowe, w którym przegraliśmy bardzo wysoko. Uważam jednak, że każdy zespół jest w naszym zasięgu i stać nas na wygranie strefy. Nie będzie to oczywiście proste zadanie, wierzę jednak, że stać nas na wygranie wszystkich meczów!
Też oczywiście na to liczymy i będziemy trzymać kciuki!
Skip to content