Udany weekend

Udany weekend dla naszych drużyn

To był naprawdę szczęśliwy tydzień dla naszych drużyn! Odnotowaliśmy wiele istotnych zwyięstw.

Dobre występy U15

Na początek weekendu oba zespoły U15 odniosły wysokie zwycięstwa! U15 I pokonała AZS PWSZ Skierniewice 108:58. Pierwsza część spotkania była dość wyrównana, ale od drugiej kwarty chłopaki narzucili już swoje tempo gry, a także dobrze pracowali w obronie. W kolejnych częściach meczu dalej budowali swoją przewagę i utrzymywali bezpieczny dystans punktowy. Wszyscy zawodnicy naszej ekipy zdobyli w tym pojedynku punkty, ale najlepszym strzelcem został Szymon Borowski (18 punktów).  kolei U15 II wygrało z UMKS Księżak Łowicz 96:47. Tu także nasi zawodnicy od początku starali się zdominować grę i narzucać szybki rytm. Najwięcej punktów (25) dla naszego zespołu zdobył Marceli Beczek, który odnotował udany pojedynek. Barwo!

U12 się rozkręca

Z sobotniego turnieju mogą być też zadowoleni zawodnicy U12 II. Chłopaki wygrali z KS Kutno, jednak ulegli AZS PWSZ Skierniewice. Drużyna zaprezentowała się bardzo dobrze i jak zwykle w pozytywnym nastroju!

Emocje w drugiej lidze

Dużo emocji dostarczył nam mecz drugoligowców z UKS Trójką Żyrardów. Nasi koszykarze zaczęli szybko i zdecydowanie, dokładając do skuteczności w ataku, dokładną grę w obroni. W drugiej kwarcie goście zaczęli odrabiać straty, ale podopieczni trenera Zycha odparli atak i utrzymali dwucyfrowe prowadzenie. Pod koniec drugiej kwarty na boisku pojawił się debiutujący na drugoligowych parkietach siedemnastolatek, Maciej Szalak! Jeszcze raz gratulujemy! W drugiej połowie Żyrardów odrobił straty, a nawet wyszedł na dwupunktowe prowadzenie. Na szczęście nasi koszykarze zachowali zimną krew i ostatecznie wygrali spotkanie 86:72! Świetny mecz rozegrał wracający po kontuzji Bartek Bartoszewicz, odnotowując 25 punktów i 20 zbiórek.

Świetne mecze U17

Także w lidze U17 odnieśliśmy dwa sukcesy. U17 I pokonało SKS Start 156:29, pokazując szczególnie dobrą dyspozycję jeśli chodzi o zbiórki w ataku (chłopaki odnotowali ich aż 50!). Drużyna ograniczyła też liczbę strat i zastosowała twardą grę w obronie na całym boisku. Na uwagę zasługuje gra Maćka Szalaka (26 punktów i 6 zbiórek), Wojtka Żurawskiego (24 punkty i 8 zbiórek) oraz Bartka Górnickiego (16 punktów i 10 zbiórek). Ozdobą spotkania były wsady Kuby Zaparta i Maćka Szalaka. Natomiast U17 II pokonało AZS PWSZ Skierniewice 89:45. Chłopaki właściwie od początku narzucili swoje warunki i starali się jak najlepiej wykorzystywać, stwarzane przez siebie okazje. Pozwoliło im to rozegrać naprawdę udany mecz. Najlepszym strzelcem okazał się Maciek Zatorski (16 punktów).

Kropka nad „i” w 3. lidze

Na zakończenie weekendu trzecioligowa ekipa pokonała MKK Borutę Zgierz 104:80. Podopieczni trenera Antoszewskiego rozegrali naprawdę dobre spotkanie, pokazując dobra dyspozycję zarówno w ataku, jak i w obronie. Wyróżnili się Kacper Maj (27 punktów) i Bartek Dróżdż (17 punktów).