3. miejsce i brak awansu

3. miejsce w turnieju półfinałowym

3. miejsce juniorów starszych w półfinale MP U19. Niestety przegraliśmy po walce z MKS Dąbrowa Górnicza 68:86. Chłopaki dali z siebie wszystko, ale niestety przeciwnicy okazali się za silni, nie odebrało nam to jednak szansy na awans. Z kolei w drugim meczu grupowym Gliwice pokonały Poznań 77:53. W drugim dniu półfinałowych zmagań również ulegliśmy zespołowi z Gliwic. Mimo dobrego początku w naszym wykonaniu, przeciwnicy okazali się za silni i pokonali nas 88:61.

Ambitna walka do końca

W ostatnim meczu turnieju półfinałowego Mistrozstw Polski U19 nasi koszykarze pokonali ENEA Basket Junior Poznań 69:65. Przed meczem wiadomo było, że żeby awansować do finału potrzebne jest zwycięstwo aż 25 punktami. Zadanie biorąc pod uwagę siłę przeciwnika wydawało się nieosiągalne. Tymczasem podopieczni trenera Rafał Antoszewskiego od pierwszych minut narzucili szybkie tempo, dokładając do tego dobrą skuteczność za 3 pkt. W pewnym momencie 2 kwarty prowadzimy 36:24 osiągając niemal połowę potrzebnej przewagi. Koszykarze z Poznania w końcówce pierwszej połowy odrobili część strat i na przerwę udajemy się przy wyniku 36:29. W 25 minucie na tablicy pojawia się wynik 51:34. Zawodnicy ze stolicy Wielkopolski opanowali nerwy i po udanych rzutach za 3 pkt. powrócili do jednocyfrowej straty. W czwartej kwarcie mecz się jeszcze bardziej wyrównał. Na 2 i pół minuty przed końcem mamy remis 65:65. Nerwową końcówkę lepiej rozegrali nasi zawodnicy i ostatecznie notujemy zwycięstwo 69:65. Taki wynik sprawił że, awans do najlepszej 8 w Polsce obok GTK Gliwice (dzisiejsze zwycięstwo z Dąbrową Górniczą 96:63) wywalczyła drużyna z Poznania.

Podsumowanie

Naszym koszykarzom należą się brawa za bardzo dobry ostatni mecz. Wydaje się że, awans ,,uciekł” w pierwszym spotkaniu z Dąbrową Górniczą. Naszym chłopakom nie można odmówić zaangażowania i woli walki do samego końca. Od początku nasza drużyna nie była stawiana w roli faworyta, ale nie odpuszczała i pokazała dużą determinację. Gratulujemy podopiecznym trenera Antoszewskiego takiej postawy! Ostatecznie kończymy udział w rozgrywkach U19 na miejscach 9-10, a w grupie zajmujemy 3. miejsce.