Awans do półfinału MP

Awans do półfinału

Za nami bardzo emocjonujący weekend, którego bardzo ważnym punktem był…awans ekipy U17 do półfinału Mistrzostw Polski! Zaczęliśmy w piątek trudnym pojedynkiem z Czarnymi Słupsk, w który ciężko było nam wejść. W pierwszej połowie szwankowała skuteczność gry za 3 punkty. Tak naprawdę dopiero ostatnie 5 minut przypieczętowało zwycięstwo naszej ekipy. W sobotnim spotkaniu ulegliśmy silnemu Śląskowi Wrocław, który jest zeszłorocznym Mistrzem Polski. Mimo dobrego początku, w dalszych częściach pojedynku po prostu brakowało nam argumentów. Na parkiecie pojawiło się sporo rezerwowych graczy, tak aby podstawowi zawodnicy w pełni zregenerowali się przed starciem z Hutnikiem Warszawa. Niedzielne spotkanie było prawdziwą wojną nerwów. Mecz należał do niezwykle zaciętych i wyrównanych, a rozstrzygnięcie nastąpiło dopiero w końcówce. Podopieczni trenera trepki ostatecznie zwyciężyli 76:65 i tym samym jadą na ½ MP! Jeszcze raz ogromne gratulacje!!!

Strefa U13

Ciekawe zawody rozegrała drużyna U13. Na turnieju strefowym chłopaki zagrali dwa dobre mecze, pokazując ambitną grę i determinację. Ostatecznie do zwycięstwa z Astorią Bydgoszcz trochę zabrakło, ale w starciu z Twardymi Piernikami to nasi koszykarze okazali się lepsi. Oznacza to, że kończymy turniej strefowy na 3. Miejscu! Brawo! W lidze U12 również nie brakowało emocji. Druga ekipa przegrała minimalnie z KS Kutno 45:47, a także uległa w spotkaniu derbowym ekipie U12 I 29:68, natomiast pierwszy zespół pokonał Kutno 73:41. Z kolei U11 odnotowało dwa pewne zwycięstwa z UMKS Księżakiem Łowicz oraz AZS PWSZ Skierniewice. Gratulujemy młodym koszykarzom naprawdę dobrych turniejów!