Skrót 8-12.01

Co działo się na łódzkich parkietach?

Zapraszamy na skrót tego, co działo się w ostatnich dniach! Sobotni poranek przyniósł nam wygraną w meczu z Kutnem 89:72. Podopieczni trenera Antoszewskiego wysoko wygrali pierwszą kwartę (40:21), bardzo skutecznie prezentując się w ataku. Mimo, że kolejne kwarty były już bardziej wyrównane, to nasi zawodnicy nie pozwolili przeciwnikom na obrobienie strat. Najlepszym strzelcem został Dawid Bykowski, który zdobył 26 punktów! Gratulujemy! 👏

Powrót na Skorupki

Po południu razem z drużyną drugoligową wróciliśmy do hali przy ul. Skorupki, która okazała się dla nas szczęśliwa. Spotkanie oglądało się naprawdę świetnie, dobra gra w obronie i wysoka skuteczność sprawiły, że nasza ekipa pokonała Sokół Ostrów Mazowiecka 101:90. Bardzo się cieszymy, że tym razem obyło się bez dramatycznej końcówki i liczymy, że forma utrzyma się jak najdłużej! 🔥

Klubowe derby U17

Derby w kategorii U17 obyły się bez większych niespodzianek. Pierwsza drużyna wysoko pokonała U17 II 123:30. Dla chłopaków z U17 I był to jeden z najlepszych meczów w sezonie. Na szczególną uwagę zasługuje współpraca w obronie, która uniemożliwiła drugiemu zespołowi zdobywanie łatwych punktów oraz bardzo dobre dzielenie się piką w ataku oraz znajdywanie graczy na czystych pozycjach. Po raz kolejny świetnie zaprezentował się Maks Gajek, który 6 razy trafiał za 3 punkty. Na wyróżnienie zasługują także Maciej Szalak (17 punktów )i Adrian Adamowicz (16 punktów), który powoli wraca do formy sprzed kontuzji.

Dobry mecz 3 LM i wysoka wygrana U17

Niestety porażką zakończył się mecz U13. Zespół z Piotrkowa okazał się dla nas za silny. W rozgrywkach 3 LM nasz zespół wysoko pokonał Integrę PKK 99 Pabianice 132:55. Chłopaki od początku narzucili swój rytm i dyktowali tempo spotkania. Najlepiej punktującymi graczami byli Łukasz Gregorczuk (22 punkty) i Dawid Bykowski (19 punktów). Na koniec skrótu – kolejne zwycięstwo odnotowała ekipa U17 I. Chłopaki pokonali AZS PWSZ Skierniewice 147:30. Nasz zespół bardzo dobrze zaczął mecz, szczególnie w obronie, nie straciliśmy w pierwszej kwarcie ani jednego punktu. Podopieczni Piotra Trepki zaprezentowali dobrą grę zespołową, prawie wszyscy zawodnicy rzucili co najmniej 10 punktów.