Mecz z Sokołem – skrót i wywiad

Zwycięstwo z Sokołem

Po naprawdę świetnym i emocjonującym spotkaniu, wygrywamy z Sokołem Ostrów Mazowiecka 101:90!  Było to zdecydowanie jedno z najlepszych spotkań rozegranych przez naszą ekipę w tym sezonie. Chłopaki rozegrali sporo naprawdę interesujących akcji, udało się też wypracować bardzo dobrą skuteczność z gry!  Cieszymy się, że tym razem obyło się bez stresującej i nerwowej końcówki!  Najlepiej punktującym graczem był Bartek Bartoszewicz, który zdobył 22 punkty! Gratulujemy całej drużynie!

Wywiad z Hubertem Lewandowskim

Przy okazji meczu, porozmawialiśmy też z młodym i ambitnym graczem, Hubertem Lewandowskim.

Gratulujemy zwycięstwa z silnym Sokołem, jak ocenisz przebieg tego bardzo interesującego meczu?

Hubert Lewandowski: To spotkanie było bardzo wymagające. Drużyna z Ostrowi Mazowieckiej prezentuje się w tym sezonie bardzo dobrze. Minimalna porażka podczas pierwszej rudny jeszcze bardziej motywowała nas do wygranej. Tak samo jak w meczu nr 1, Sokoły stawiały bardzo trudne warunki. Zrealizowaliśmy wszystkie założenia przedmeczowe, pokazaliśmy wolę walki i charakter. Każdy z grających zawodników dał na parkiecie z siebie wszystko, co przesądziło o końcowym wyniku.

Po prawie dwóch latach wróciliście do hali przy ulicy Skorupki. Jak czułeś się ,,na starych śmieciach”?

Hubert Lewandowski: Wszyscy zawodnicy, jak i ja, bardzo dobrze znamy już halę przy ulicy Skorupki. Wystarczył jeden tydzień treningowy, aby zaadaptować się do nowej – starej hali.

W meczu z Sokołem zdobyłeś 13 punktów uzyskując najlepszy wynik w tym sezonie. Czy to efekt jakiejś specjalnej taktyki czy po prostu miałeś dobry dzień?

Hubert Lewandowski: Sądzę, że miałem dobry dzień. Starałem się pomóc drużynie tak jak najlepiej potrafię. Skupiałem się na swoich mocnych stronach i reszta przyszła sama.

Od kilku meczów wychodzisz w pierwszej piątce i bronisz zawodników na pozycji 1. Jak czujesz się w tej roli ?

Hubert Lewandowski: Szczerze mówiąc, czuję się dobrze w takiej roli. Do tej pory daje to zamierzone efekty. Z meczu na mecz jestem coraz pewniejszy, co daje sporą satysfakcję.

Za tydzień zagracie derbowy pojedynek z PKK w Pabianicach. Czy spodziewacie się trudnego meczu?

Hubert Lewandowski: Wiadomo nie od dziś, że derby rządzą się swoimi prawami. Przeciwnika nie należy nigdy lekceważyć. Drużyna z Pabianic na pewno będzie walczyła o wygraną. Musimy bardzo dobrze się przygotować do tego meczu i wyjść na niego maksymalnie skoncentrowani, a wynik końcowy na pewno będzie korzystny. 😄
Skip to content